SKILL& LIFE COACHING
Mi a coaching és hogyan működik?
A coaching kifejezés eredetileg edzést, a coach pedig edzőt jelent. Míg a sportban az edző a test erősítésében segít, a coach ugyanezt teszi a személyes fejlődéseddel.
A coaching egy személyre szabott beszélgetéssorozat, támogató folyamat, amely során a coach elkötelezett társad lesz a közösen előre meghatározott célod elérésében, készségeid és teljesítményed fejlesztésében, növelésében.
Ahogyan a sportban sem az edző ’futja le a köröket’, és nem is ő ’nyeri meg a versenyt’, úgy itt sem a coach lépi meg helyetted a változáshoz szükséges lépéseket, mindez a Te feladatod marad, cserébe az eredményed is a tiéd lesz.
Milyen előnyökkel jár a coaching?
Coachodként elkötelezett társad leszek, aki segít és támogat a változásban, fejlődésedben és a céljaid megvalósításában.
A coaching „mellékterméke” minden esetben az önismeret fejlődése. A coaching növeli az önbizalmat, az önértékelést, segíti a belső fejlődést, ezáltal pedig pozitív változást indít el a személyiségben is.
Cél és eredményorientált coaching folyamatunk során támogatlak a változásban, valamilyen készséged fejlesztésében vagy egy leküzdendő akadály, előtted álló feladat megoldásában, fontos döntés meghozatalában.
Melyek a leggyakoribb coaching területek?
- női vállalkozók/vezetők, erősítése, támogatása
- visszatérés a munkaerőpiacra a gyermekvállalás után
- vállalkozás indítása, fejlesztése
- életpálya- és karrierdöntések
- életviteli kérdések
- a munka és a magánélet/család közötti egyensúly megtalálása - különböző szerepeink összeegyeztetése
- önismeret fejlesztése, önbizalom növelése
- asszertivitás
- kommunikációs és egyéb (pl. prezentációs, stb.) készségek fejlesztése
- hatékonyabb időmenedzselés
- bizonyos problémás helyzetek megoldása, ahol nem működnek a megszokott stratégiák
- stressz és konfliktus kezelése,
- kiégés elleni védelem - reziliencia növelése
Coachodként folyamatosan a segítségedre leszek abban, hogy elérd a kitűzött célodat, ami lehet egy változás, egy új készség elsajátítása vagy fejlesztése, egy elakadás, probléma megoldása, jobb időgazdálkodás elérése, stressz, konfliktus hatékonyabb kezelése, stb.
A támogató folyamat során különböző eszközöket használunk, mint pl.: személyiségfejlesztő feladatok, kérdőívek, kártyák, játékok, stb.
A találkozások izgalmasak, érdekesek és változatosak lesznek, ebben biztos lehetsz!